22. Junácký oddíl „Hraničáři”

„Obyčejný lukostřelec cvičí dokud nestřílí dobře. Hraničář cvičí, dokud nikdy nevystřelí špatně.”

14.-16.6.2013

Tato výprava je určena především pro skauty, ale sobotní den na tábořišti je i pro rodiče s dětmi.

Abych tuto zakončovací výpravu více osvětlit, tak mi dovolte ji zde v krátkosti popsat:

Mnozí z rodičů se divili, jak to, že tábor stojí nemnoho peněz. Důvodem je fakt, že si většinu věcí zajišťujeme svépomocí či právě díky velké pomoci rodičů. (Máme zadarmo tábořiště, jsou nám půjčovány motorové pily, křovinořezy atp.) Toto spolupodílení se na chodu oddílu ze strany rodičů, dětí a vedoucích oddílu zaručeje možnost nižšího účastnického poplatku.

Jak to bude vypadat v sobotním dni pro všechny: sraz by byl v 10h na našem tábořišti za vesnicí Sedlo...jde samozřejmě o to udělat nějakou tu práci (sekání porostu, nošení a řezání dřeva, kopání latrýn, sběr chrastí, čištění prostor, kde si budou děti o 14 dní později hrát a zažívat velká dobrodužství), ale především o možnost být spolu, zažít hezký den společně v přírodě. Můžeme si po práci sednout kolem ohně, popovídat si a dát si něco dobrého. PROTO VÁS VŠECHNY SRDEČNĚ ZVU :)

Pro rovery a družinu Rysů: Sraz v 18h před Valchou (první noc budeme spát v klubovně - bude připravený volnější program jako deskovky atp., druhou na tábořišti) Sebou jídlo a piti na celý víkend, podle uvážení. Kdo máte, vemte si pracovní rukavice celtu - kdo ji nemá, je možné si ji půjčit od Taťky (má jich dosti - je správcem táborového majetku:). Rozchod bude v neděli, opět na Valše ve 14h. Prosím Rysy, aby si vzali pořádnou obuv, zpáteční cesta z tábořiště do města je sice jen 12km, ale nerad bych, aby jste měli zbytečně pochroumané nohy ;) 


Datum: 30.5.2013, Autor: Soky