Výprava na lov s Lewisem & Clarkem

fort mandan

Lewis & Clakk museli s expedicí přezimovat. S krtátícím se časem denního světla, vychřicemi, mrazem a sněžením, stával se postup stále obtížnějším. Nalezli proto břehu řeky vhodné místo a postavili pár srubů. Těm pak hrdě říkali Fort (tedy pevnost) Mandan. Dlouhý zimní čas využívali k opravám výstroje a výzbroje. O tom jsme se ale dozvěděli v jedné z minulých etap. Také se předzásobili dostupnýmy plody (vzpomínáte: zaludovka, šípky... kdo měl bukvicový oříšky?). To by však na dlouhou zimu nestačilo. Již odpradávna je v divočině nejlepším způsoben jak si naplnit břicho lov. No a ověření si, jak si tím poradíte vy, to nás čeká na na týhle výpravě. Jak chutná pečeně z losího krku vlatnoručně ulovená v zasněženém lese a upečená na ohni z totálně znrzlého dříví? Kdo se vrátí z lovecké výpravy s náhrdelníkem medvědích drápů? A kterej z vás jich bude mít nejvíc? 

Sraz 20. ledna 2017 v 15:50 na vlakáči v severozápadním rohu haly (však L&C putovali taky na severozápad, že jo)

Návrat 22. ledna v 17:46 taky tam

Vybavení "velká polní". Kdo neví co to jako je, tak se může podívat tady. Pokud budete oblečení jako lovci, tak to bude k vaší výhodě. Nezapomeňte na hadráky! Bez těch budete marný.

Deka je ke zvážení. Jedeme pod střecu do srubu. Bude záležet na venkovních teplotách a naší schopnosti jej kamínkama vytopit, zda bute teplota uvnitř na bodu mrazu nebo sauny. Takže to zvažte před balením za 14 dní. Dneska není nikdo moudrej. Ke srubu to bude tak 3-5km, kdy si každej z vás bude muset odnést svoje věci na svojojem hrbu. Ruce jako vždy voný, takže žádný tašky, nebo spacáky do ruky!

Hry budou probíhat převážně venku, ale v okolí tak 2-3km od srubu. Tomu a stavu případného sněhu přizpůsobte oblečení a obutí.

Cena je 360Kč. Jako vždy budeme peníze požadovat jako závaznou přihlášku na schůzce před výpravou, tedy 17.1.2017. To proto, že budeme pořizovat jídlo, nějaký věci na hry a platit srub. Potřebujem tedy vědět kolik nás jede. Kdo peníze neodevzdá, tak nejede. Kdo je odevzdá a pak nepojede, tak musí počítat s tím, že se mu vrátí pouze 160Kč, který jsou počítaný na dopravu.

Jídlo si vezměte na pátek večeři něco co můžete sníst ve vlaku, nebo na nádraží při přestupu. Na Sobotní snídani upečte nějakou buchtu, kterou hodíte do placu, a oplátkou ochutnáte zas výtvory ostatních (pokud to nezvládáte uklohnit, tak pěkně poproste maminku a dávejte pozor jak to dělá, abyste si příště již dokázali poradit sami. To je to o co přeci jde = samostatnost!). Ostatní jídlo bude společný.

To je asi tak všechno.

S téměř relvantníma slovama písně "výprava velrybářská kolem Grónska nezdařila se..." se na vás těší

Mrož

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |