Začínáme!

Zahajovací schůzka je za námi! A kdy tedy budou probíhat schůzky vlčat a skautů?

Vlčata 
- Pondělí: 16:00 - 17:30 (vede Sova, mladší vlčata)
- Pátek: 16:00 - 18:00 (vede Tygr, starší vlčata)
Skauti
- Úterý: 16:00 - 18:00 (vede Taťka + Flany)

Skautská pouť klepe na dveře!

I tento rok se koná Skautská pouť a náš oddíl na ní nemůže chybět! Mrkněte na info na letáčku.

Ukázat letáček!


Na skautskou nástěnku byla přidána informace o druhé zářijové výpravě!!

Na skautskou nástěnku byla přidána informace o druhé zářijové výpravě!!

První schůzka - oddílová

První oddílová schůzka se bude konat v úterý 2. září 2014 od 16:00 do 18:00 na Valše.

Pokud bude možné vybavit děti rozvrhy apod, bude to jen dobře - budeme se snažit co nejlépe rozhodit schůzky pro celý rok :)

mavajici_pruvodci.png

Fotky z tábora jsou v galerii!

Neváhejte a nahlédněte do fotogalerie našeho oddílu! Autoři fotografií jsou převážně Appy, Krocánek, Tygr a Sedící vlk.

Ztratilo se na táboře!

Prosím, pokud by jste někdo ve svých věcech našli větší kovové nůžky a 6 velkých trojhraných pastelek od firmy Koh-i-noor, prosím informujte Sedícího vlka. Děkuji

Našlo se...

Paní Kolářová našla v zavazadle svého syna šedozelené kalhoty s pruhy, které jsou někoho z vlčat. Pokud někomu chybí, tak mi prosím dejte vědět. Ještě poprosím rodiče, kteří objednali svým ratolestem oddílová trika a neuhradily je, ať zašlou 250Kč Tygrovi.

komáři se ženili

komáři se ženiliKomár útočný
Aedes vexans
Popis : 5-7mm délka těla, na chodidlových článcích bílé prstýnky, zadeček samiček na konci zašpičatělý, makadla jsou kratší.
Výskyt : lesy v údolí řek, hojný. Létá od dubna do října.
Zajímavosti : samečkové sají nektar, samičky se živí krví, při sání drží tělo rovnoběžně s podkladem a hlavu sklánějí pod tělo. Vajička kladou na zem, spláchnou se do vody. Larvy žijí ve vodě, hlavou dolů, dýchají dlouhou rourkou ne konci zadečku. Živí se rostlinnými a živočišnými zbytky. Kuklí se ve vodě. 

Les je domovem mnoho zvířatek a komáři nejsou vyjímka. Proto je na ně se dobře připravit. Je možno použít bežné repelenty technického charakteru a nebo je možno si vyrobit domácí. Sám jej užívám a minule se jeho testování osvědčilo. 

Recept je jednoduchý 

1l francovky

1 sáček hřebíčku (lépe nadrtit)

1 sáček tymiánu 

vše smíchat a nechat vzájemě působit. pak lze aplikovat ručním nanášením nebo spraj.

URGENTNÍ! Uhrazení oddílových trik!

Prosím ty, kteří si objednali oddílové triko a neplatili jej, aby tak učinili co nejdříve dle instrukcí v mailu. Trika jsou hotová a čekají na zaplacení.

Poděkování za pomoc na tábořišti a nové fotografie

Děkuji touto cestou všem, kteří se podíleli jakýmkoliv způsobem na naší poslední výpravě - přípravě tábořiště!! A jako bonus jsou ve fotogalerii vloženy nové snímky.

Poslední výjezd Hraničářů v tomto roce...

Napsal Sedící vlk

Poslední výjezd Hraničářů v tomto roce...ZVU VŠECHNY!! VLČATA, SKAUTY, ROVERY, RANGERS, OLDSKAUTY I RODIČE A PŘÁTELÉ PATŘÍCÍ K NAŠEMU ODDÍLU NA POSLEDNÍ VÝPRAVU V ROCE 2013/2014! V neděli cca 14:30 na Valše bude možnost posezení nad našim letošním táborem a děním na něm.Budou vám tam předány seznamy věcí na tábor. Při tomto setkání vám nejpozději dáme potvrzení o platbě tábora pro VZP.

Nově ve fotogalerii!

Ve fotogalerii naleznete nyní foto i videodokumentaci vlčácké schůzky, která se konala tento týden a na které byli i tři skauti! Díky!

Trika

Do zítřejšího večera je poslední možnost napsat si o letošní oddílové triko!

Předtáborová schůzka s rodiči

Napsal Sedící vlk

Srdečně zvu na tot setkání všechny rodiče a rovery zajišťující tábor. Samotné setkání je spojeno s poslední předtáborovou brigádou - tedy s těmi kdo na ní přijedou pohovoříme o táboře a jeho náležitostech v sobotu 21. 6. při obědě a s rodiči, kteří se chtějí s námi pobavit o táboře a nehodí se jim jet na tábořiště se rád uvidím v neděli 22.6. na Valše ve 14h.

Prosba o zaslání přihlášek na letní tábor

Napsal Sedící vlk

Naléhavě prosím všechny, kdo chtěji zajistit účast na našem táboře, aby neprodleně odevzdali přihlášky. První červnovou neděli máme poslední možnost zapůjčit si na střediskové radě tábororvý materiál a k tomu potřebujeme co nejpřesnější počty. Uzavření přihlášek nám dovolí plánovat dopravu, normovat jídelníček atp. Předem děkuji za rychle zaslání přihlášek.

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |  


„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich