Výprava na Svobodnou horu

14.-16.října 2016
Výprava na Svobodnou horu 
Skauti,Vlčata,R&R

Sraz jsme měli 14.října na autobusovém nádraží v Českých Budějovicích. Byl krásný sluneční,podzimní a jasný den, idealní na výpravu.Sešli jsme se v hojném počtu. O chvilku pozdějc jsme vyrazili na nstupiště číslo 22 a směrem do Vodnansko-Libějovických
Svobodných hor.V autobusu panovala výborná atmosféra.Dorazili jsme a pochodovaly jsme směrem na Svobodnou horu. Po cestě jsme hráli hru Indiány nebo Grizzly.O zábavu nebyla nouze..... Někdo po cestě hodil žalud po někom a  vznikla z toho velká žaludová bitva.Mnoho z nás schytávala rány žaludů přímo do hlavy.
Nakonec jsme došli ke studánce, kde byl oběd.Bylo příjemných 15°C. Lepší počasí jsme si nemohli ani přát.Po půl hodině jsme nasedli na koně a pokračovali po nádherné cestě k sošce Sv.Jiří. Zahráli jsme si Vlajkovou hru,která byla plná napětí a modifikací.Po hře jsme šli do vesničky Libějovické Svobodné Hory,kde jsme se napojili na travnatou cestu.Museli jsme překročit elektrickou ohradu a rychle dojít na druhou stranu, protože z naší pravice se knám řítily krávy. Nevypadaly spokojeně :)
Opakovně jsme procházeli bahnitou cestu a překračovali ohrady,až jsme se dostali na upatí Svobodné hory.Na vrchol jsme se dostávali strmým strání.Na vrcholu jsme se rozhodli, že budem spát na vyhlídce.Byla to krásná podívaná.K večeři jsme si udělali fazolovo-rajčatovou směs.Všichni jsme se kochaly krásným uplnkem.Noční obloha byla krásně rozzářená.
Ráno jsme si udělali placičky s cukrem.Vyrazili jsme okolo deváté ranní ze Svobodné hory do vesnice Vodnanské Svobodné Hory,kde jsme nabrali vodu u pána,zahráli hru na orientaci a pokračovali klikatou cestou do Stožic. Ve Stožicích Adyr začal
honit místního psa,když jsme hráli Signál.Místní vesničan bez trička na nás vyhrožoval a řval přes celou vesnici,že zabije toho psa brokovnicí či co.Začali jsme se tomu smát,ale vesničan se rozlobeně na nás vrhl. Mrož si vyříkal situaci s vesničanem.Vesničan radši odešel,protože zjistil,že Mrož je o hlavu vyšší.Kvůli situaci jsme radši pokračovali po cestě dál.Došli jsme do vesnice Chelčice,kde jsme měli malou svačinku na trávě.Převážně jsme odpočívali.Namířeno jsme měli do naší cílové vesnice Libějovice. V Libějovicích jsme měli spoustu času na autobus,tak jsme u rybníka položili batohy a sbírali žaludy na žaludovou mouku.Žaludů bylo velké množství.Vrátili jsme se dolů k zastávce, nasedli do autobusu do Českých Budějovic.

 | 1 |